Maj 8 2015

Telewizja w nasze szkole!

Pod koniec kwietnia odwiedziła nas Biłgorajska Telewizja Kablowa. Dziennikarze tej lokalnej stacji zainteresowali się możliwością bezpłatnego strzyżenia i poszerzeniem oferty rekrutacyjnej ZDZ w Biłgoraju. W związku z tym przygotowali reportaż filmowy o naszej szkole. Znalazły się tam ujęcia z pracowni, wypowiedzi uczennic oraz krótka rozmowa z panią dyrektor. Program emitowany był w cyklu Wieści Biłgorajskiej, jest też dostępny w Internecie. Trochę stresu przed wystąpieniem przed kamerami wynagrodziło bardzo przychylne zaprezentowanie naszej szkoły i bardzo mili dziennikarze J Wrosło też zainteresowanie nie tylko darmowym strzyżeniem ale nauką w biłgorajskim ZDZ-cie.

Wieści biłgorajskie program z 25.04.2015 link: http://www.bck.lbl.pl/btk.php
minuty 23:38-27:10

Kwiecień 24 2015

W biłgorajskim ZDZ-cie czeszą i strzygą za darmo!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW odpowiedzi na duże zainteresowanie gratisowymi zabiegami fryzjerskimi Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju przy Plac Wolności 5 zaprasza do siebie mieszkańców Biłgoraja i okolic po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Uczennice Technikum Fryzjerskiego bezpłatnie strzygą, modelują i układają fryzury w ramach zajęć ze specjalizacji. Zabiegi wykonują w odświeżonej pracowni szkolnej pod okiem nauczycielki pani Marty Żołopy i przy użyciu profesjonalnych produktów fryzjerskich. Biłgorajska fila lubelskiego ZDZ-tu wraca w ten sposób do tradycji sprzed ponad 10 lat kiedy na kursach i lekcjach w pracowni każdy mógł się tutaj ostrzyc i ułożyć fryzurę. Zapisy w sekretariacie szkoły pod numerem tel. 84-686 53 82 od poniedziałku do piątku w godzinach 8 -15. Informacje też na stronie internetowej http://zdzbilgoraj.lbl.pl/ i facebooku. Zapraszamy J !

Kwiecień 24 2015

Matura to pierwszy krok ku wolności..- czyli pożegnanie maturzystów

Matura to pierwszy krok ku wolności..- czyli pożegnanie maturzystów

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 24-go kwietnia nastąpiło oficjalne zakończenie szkoły dla klas maturalnych. W naszej szkole uroczystość ta rozpoczęła się o godzinie 10:00. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Irena Szubiak, która przypomniała absolwentkom chwile spędzone w szkole i życzyła im wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu. Część artystyczną i pamiątkowe upominki przygotowały uczennice z klasy trzeciej technikum. Potem były kwiaty dla nauczycieli, słodkości, a nawet łzy…;-). Maturzystom pozostaje teraz tylko życzyć połamania pióra na maturze i egzaminach…:-)

Kwiecień 1 2015

Loki, koki i strzyżenia… czyli skrócony bilans dnia otwartego nasze szkole

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach dnia otwartego szkoły w piątek 27-go marca zaprosiliśmy do siebie gimnazjalistów z kilku szkół naszego powiatu. Wszyscy odwiedzający nas uczniowie mogli podpatrzeć tajniki pracy fryzjera, obejrzeć mniej i bardziej profesjonalny sprzęt fryzjerski (od lokówek, po urządzenia do badania włosa), skorzystać z darmowego strzyżenia oraz obejrzeć same pracownie szkolne. W sali informatycznej przygotowaliśmy dla nich prezentację i filmiki dotyczące ZDZ i rekrutacji do klas pierwszych. Przedstawiła ją i o szkole opowiadała Karolina Sobczak z klasy II TF. Główną atrakcją była jednak możliwość skorzystania z darmowego strzyżenia, modelowania i upinania włosów. Wszystkie stanowiska w pracowni były zajęte przez kilka godzin, a młode fryzjerki z klasy drugiej i trzeciej miały „pełne ręce roboty”. Zabiegi upiększające kontrolowała i koordynowała nauczycielka fryzjerstwa pani Marta Żołopa. Gimnazjaliści otrzymali też upominki i informatory o szkole. Największą grupę odwiedzający stanowiła zainteresowana naszą szkołą młodzież z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Biłgoraju pod opieką bardzo sympatycznej pani Anny Łubiarz. W związku z dużym zainteresowaniem planujemy kolejny dzień otwarty w kwietniu.

 

Marzec 20 2015

Ostre cięcie… czyli wyjątkowy dzień otwarty dla gimnazjalistów w ZDZ-cie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoczątek wiosny to czas zmian dlatego zapraszamy gimnazjalistów w piątek, 27 marca na bezpłatne strzyżenie modelowanie i pokaz fryzur wieczorowych na Plac Wolności 5. Uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju odświeżą wam fryzurę w ramach wyjątkowych dni otwartych szkoły. Oprócz samego cięcia i czesania (zapraszamy też nauczycieli-opiekunów) będzie można sprawdzić na czym polega wracający do łask zawód fryzjera. Same fryzury pod nadzorem nauczyciela wykonywać będą uczennice klasy trzeciej technikum, które zostały wyróżnione miesiąc temu w ogólnopolskim konkursie fryzjerskim „Gwiazdy w stylu Hollywood” w Białej Podlaskiej. Zapraszamy wszystkich gotowych na zmianę wyglądu i zainteresowanych szczegółami tego zawodu.

Marzec 10 2015

Dzień Kobiet

CAM00433 Ponieważ Dzień kobiet w tym roku przypadał w niedzielę w naszej szkole, krótki apel zorganizowany został 9 marca, czyli następnego dnia. Po krótkim wprowadzeniu Pani dyrektor Ireny Szubiak przewodnicząca i z-ca samorządu szkolnego odczytały związana z tym świętem informację oraz życzenia w imieniu dyrektora całej szkoły pana Waldemara Pawełczuka z Zamościa. Potem wszystkie uczennice i nauczycielki otrzymały, symboliczne upominki (notabene związane z pielęgnacją… włosów ;)

Dzień Kobiet to święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, był on jedną z lepszych okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących o równouprawnienie kobiet. Początkowo obchody 8 marca miały jedyne upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej. Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy. W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, upominki oraz składane życzenia na Dzień Kobiet.

Życzenia dla naszych Pań:

Chciałbym teraz zabrać głos w imieniu swoim, dyrektora całej szkoły Pana Waldemara Pawełczuka z Zamościa oraz wszystkich pracujących tu Panów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Paniom pracującym i uczącym się w Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju składamy najserdeczniejsze życzenia uśmiechu, pogody ducha, cudownego nastroju i spełnienia wszystkich, nawet najskrytszych marzeń. Uczennicom – dobrych wyników w nauce i odnalezienia się w zawodzie, który wybrałyście. Nauczycielkom -satysfakcji z pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Wszystkim Paniom – zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet…

Niech w Waszych sercach na zawsze zagości wiosna, a każdy dzień przynosi moc radości, ciepła i miłości.

Marzec 10 2015

Fryzury w stylu Hollywood

SONY DSCDnia 27 lutego 2015 roku w ZDZ im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się XI konkurs fryzjerski „ Gwiazdy w stylu Hollywood”, na który zostaliśmy zaproszeni. Naszą szkołę reprezentowały:

 • Klaudia Jamroży z klasy III
 • Magdalena Olech klasa II
 • Monika Maj klasa II

W konkursie brali udział uczniowie szkół ZDZ z Parczewa, Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Kraśnika, Lublina Chełma i Kocka. W sumie aż 33 zespoły młodych fryzjerów i fryzjerek ze swoimi „ekipami” od modelek po stylistów-amatorów. Głównym zadaniem uczestników konkursu było wykreowanie nowatorskiej, pięknej i bogatej stylizacji prosto z Hollywood. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej na wykonanie uczesania mieli 90 minut. W tym czasie pozostałym gościom i kibicom organizatorzy zapewnili kulturalną rozrywkę. Były pokazy tekwondo, tańca, śpiewu i gimnastyki artystycznej. Dla uczestników przygotowano też regenerujący siły poczęstunek. Dziewczęta z naszej szkoły godnie nas reprezentowały, a przy tym dobrze się bawiły. Zdobyły nowe cenne doświadczenie i zobaczyły jaki spojrzenie na światowe trendy mają inni młodzi styliści fryzur. W roli modelek wystąpiły: Alicja Polski, Monika Kulińska i Karolina Sobczak. Makijażem oraz obsługą fotograficzną zajmowała się natomiast Agnieszka Baryła.

Naszym biłgorajskim zespołem fryzjerek opiekowała się Pani Marta Żołopa

Karolina Sobczak kl. II

Marzec 5 2015

Nasze stylizacje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczennice naszej szkoły chętnie doskonalą warsztat fryzjerski na zajęciach praktycznych. Na lekcjach ze stylizacji, czy wizualizacji poznają najnowsze trendy, ale też i sprawdzone techniki strzyżenia, farbowania, czy modelowania. Dopiero jednak w pracowni fryzjerskiej mogą wykonywać prawdziwe zabiegi na włosach. Z zapałem ćwiczą więc na sobie ombre, pasemka, czy misterne upięcia. A gdy braknie „głów”, pracują na „główkach”…

Marzec 1 2015

Fryzjerki z ZDZ-tu z „misją” w Domu Kombatantów.

W piątek 20 lutego, czyli tuż po feriach uczennice Technikum Fryzjerskiego ZDZ w Biłgoraju tradycyjnie już odwiedziły podopiecznych DPS dla Kombatantów w Biłgoraju. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że dzięki uprzejmości dyrektor ośrodka dziewczyny urządziły tam w tym czasie bezpłatną pracownię fryzjerską. Kilkunastu rencistów i emerytów odświeżyło swój wygląd. W ruch poszły nożyczki, grzebienie, maszynki i pelerynki… Nowe fryzury uczennice wykonują także osobom niepełnosprawnym; na wózkach, a nawet tym, którzy przykuci już do łóżek nie mają szansy na odwiedzenie gabinetu fryzjerskiego. Szkoła fryzjerska Zakładu Doskonalenia Zawodowego działa w Biłgoraju już od 18 lat, a współpracę z DPS Kombatantów kontynuuje od 2010 roku. Dzięki porozumieniu z dyrekcją uczennice doskonalą swój „warsztat”, a także bezinteresownie pomagają starszym osobom. Uśmiech i zadowolenie tych wyjątkowych klientów są najlepszą nagrodą i motywacją do dalszej nauki dla młodych fryzjerek.

Do Domu Kombatanta już drugi raz chodziły uczennice z obecnej klasy III pod opieką pani Marty Żołopy.

Luty 27 2015

O Szkole

ZDZ W BIŁGORAJU

Jest filią zamojskiego oddziału ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W LUBLINIE. Jest   Stowarzyszeniem Oświatowym z blisko 60-letnią tradycją. Swoim zasięgiem obejmuje cały teren województwa lubelskiego, gdzie w wielu miastach i  miejscowościach ma swoje Oddziały i placówki. Szkoła fryzjerska Zakładu Doskonalenia Zawodowego działa w Biłgoraju od 1997 roku czyli już 18 lat!

ZDZ w Zamościu obejmuje powiaty: zamojski, tomaszowski oraz hrubieszowski.

Podstawowymi kierunkami działalności są:

 • kształcenie w systemie kursowym – kursy kwalifikacyjne, doskonalące, przyuczające do zawodu.
 • kształcenie w systemie szkolnym – szkoły dla młodzieży i dorosłych: licea, technika, szkoły policealne.
 • praktyczna nauka zawodu w warsztatach szkoleniowych w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.
 • kształcenie ustawiczne nauczycieli – kursy kwalifikacyjne, formy doskonalące.
 • pośrednictwo pracy.
 • komisje egzaminacyjne – Państwowa Komisja Egzaminacyjna, Oddziałowa Komisja Spawalnicza

POSIADAMY NASTĘPUJĄCE POZWOLENIA I DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE JAKOŚĆ NASZYCH USŁUG:

 • CERTYFIKAT ISO 9001:2008
 • AKREDYTACJA LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY
 • ATEST INSTYTUTU SPAWALNICTWA W GLIWICACH
 • WPIS DO REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W LUBLINIE
 • WPIS DO EWIDENCJI SZKÓŁ I PLACÓWEK NIEPUBLICZNYCH MIASTA LUBLIN

Dlaczego MY?

 • Kształcimy od ponad 60 lat !!! To ZDZ był pierwszą szkołą branżową uczącą w zawodach rzemieślniczych takich jak: krawiectwo, fryzjerstwo oraz informatyka. Posiadamy najlepszą oraz najbardziej doświadczoną kadrę pedagogiczną.
 • Najlepsze warunki do nauczania ZDZ prowadzi nauczanie w małych grupach: 10-20 osobowych tak aby każdemu uczestnikowi zapewnić indywidualny kontakt z wykładowcą / instruktorem. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, co zapewnia wykwalifikowana i doświadczona kadra.
 • Posiadamy stosowne certyfikaty Obowiązuje u Nas system zarządzania jakością ISO 9001:2008. Dysponujemy Akredytację Kuratora Oświaty w zakresie prowadzenia szkoleń zawodowych. Posiadamy liczne pozwolenia oraz zezwolenia.
 • Setki zebranych Pozytywnych ReferencjiPosiadamy setki zebranych pozytywnych referencji na prowadzone kształcenie od różnych podmiotów gospodarczych. Mamy najlepszą opinię dla prowadzonego nauczania.

Technikum Fryzjerskie ZDZ – nauka trwa 4 lata W wyniku kształcenia w zawodzie uczeń (słuchacz) zdobywa następujące umiejętności:

 1. sporządza szkice i rysunki fryzur;
 2. rozpoznaje i określa gatunki, rodzaje oraz stan włosów;
 3. rozpoznaje zmiany chorobowe i uszkodzenia włosów;
 4. dobiera metody i preparaty do pielęgnacji włosów i skóry głowy;
 5. posługuje się narzędziami, przyborami i aparatami fryzjerskimi;
 6. czyści, odkaża i konserwuje narzędzia i przybory fryzjerskie;
 7. wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów i skóry głowy;
 8. wykonuje strzyżenie włosów;
 9. dobiera metody stylizacji fryzur;
 10. modeluje fryzury;
 11. koloryzuje włosy różnymi technikami;
 12. wykonuje fryzurę z zastosowaniem dodatków fryzjerskich;
 13. wykonuje trwałą ondulację różnymi technikami;

Podstawa programowa kształcenia w zawodzie dostępna na stronie MEN www.men.gov.pl. Zawód fryzjera cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy z nas przynajmniej raz w miesiącu odwiedza zakład fryzjerski (a kobiety nawet częściej). Obecny rynek usług fryzjerskich nie zaspokaja w pełni popytu na nie, często z powodu braku dobrego personelu. Nasz dyplom daje uprawnienia do założenia własnego zakładu oraz możliwość pracy w krajach Unii.

Po ukończeniu szkoły absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz ma możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanego przez OKE w Krakowie i otrzymania tytułu technika.

Szkoła jest placówką niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej.

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH TO ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI, KTÓRY ZAPEWNI CI PRACĘ W PAŃSTWACH UNII EUROPEJSKIEJ!

BIŁGORAJ:

Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju jest typem niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej o uprawnieniach szkoły publicznej.

Osobą prowadzącą szkołę jest osoba prawna (Stowarzyszenie Oświatowe) Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie. Działalność statutowa Liceum prowadzona jest w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Łada” ul. Plac Wolności 5 w oparciu o następującą bazę:

 • 4 sale lekcyjne,
 • pracownia komputerowa,
 • pracownia fryzjerska
 • szatnia, sanitariaty, 1 pomieszczenie gospodarcze, 3 pomieszczenia administracyjne.

Główną bazę dydaktyczną stanowią sale lekcyjne oraz pracownie do kształcenia ogólnozawodowego. Baza zapewnia uczniom bezpieczne i higieniczne warunki nauki.

Dyrektorem szkoły w Biłgoraju jest Pani Irena Szubiak. Dyrektor ZDZ ma siedzibę w Zamościu. Faktyczny nadzór nad szkołą sprawuje Pani Grażyna Lisicka. Kadrę pedagogiczną w szkole tworzą nauczyciele z renomowanych biłgorajskich szkół (głównie ponadgimnazjalnych) zatrudnieni na umowy zlecenie. Wszyscy posiadają przygotowanie pedagogiczne. Nauczyciel zajęć praktycznych fryzjersko – kosmetycznych posiada wykształcenie zawodowe i przygotowanie pedagogiczne. Opiekę medyczną sprawuje pielęgniarka.

Zadania i zasady funkcjonowania technikum oparte są na postanowieniach zawartych w Statucie Szkoły, Programie Wychowawczym, Szkolnym Programie Profilaktyki, Regulaminie Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Szkoła tworzy warunki do rozwoju ucznia. Organizuje dodatkowe zajęcia ukierunkowane na poszerzenie wiadomości i umiejętności w zależności od profilu kształcenia. W szkolnych planach nauczania wprowadzono przedmioty: zajęcia praktyczne informatyczne i fryzjersko – kosmetyczne.

Szkoła realizuje zadania: ujęte w Planie Pracy Dydaktyczno – Wychowawczej i zadania wynikające z kalendarza uroczystości, rocznic i świąt państwowych.

Kategoria: Bez kategorii | Comments Off