Maj 13 2016

Loki, koki i strzyżenia,… czyli skrócony bilans dnia otwartego ZDZ

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach dnia otwartego szkoły w piątek 27-go marca Technikum  Fryzjerskie ZDZ zaprosiło do siebie gimnazjalistów z kilku szkół naszego powiatu. Wszyscy odwiedzający uczniowie mogli podpatrzeć tajniki pracy fryzjera, obejrzeć mniej i bardziej profesjonalny sprzęt fryzjerski (od lokówek, po urządzenia do badania włosa),  skorzystać z darmowego strzyżenia oraz obejrzeć same pracownie szkolne. W sali informatycznej przygotowano dla nich prezentację i filmiki dotyczące ZDZ i rekrutacji do klas pierwszych. Główną atrakcją była jednak możliwość skorzystania  z darmowego strzyżenia, modelowania i upinania włosów. Wszystkie stanowiska w pracowni  były zajęte przez kilka godzin, a młode fryzjerki z klasy drugiej i trzeciej miały „pełne ręce roboty”.  Zabiegi upiększające kontrolowała i koordynowała nauczycielka fryzjerstwa pani Marta Żołopa. Gimnazjaliści otrzymali też upominki i informatory o szkole.  Największą grupę odwiedzający stanowiła zainteresowana szkołą młodzież z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Biłgoraju pod opieką pani Anny Łubiarz. W związku z dużym zainteresowaniem szkoła planuje kolejny dzień otwarty w kwietniu.

Maj 13 2016

Uczennice ZDZ z fryzjerską misją w Domu Kombatantów

DSC_0484W ubiegły piątek  uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju już po raz kolejny odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Z obopólną korzyścią i za zgodą pani dyrektor na kilka godzin zamieniały świetlicę ośrodka na salon fryzjerski. W ruch poszły nożyczki, grzebienie, maszynki i pelerynki… Nowe fryzury uczennice wykonują także osobom niepełnosprawnym; na wózkach, a nawet tym, którzy przykuci już do łóżek nie mają szansy na odwiedzenie gabinetu fryzjerskiego. Szkoła fryzjerska Zakładu Doskonalenia Zawodowego działa w Biłgoraju już od 19 lat, a współpracę z DPS dla Kombatantów kontynuuje od 2010 roku. Dzięki porozumieniu z dyrekcją uczennice doskonalą swój „warsztat”,  a także bezinteresownie pomagają starszym osobom.  Uśmiech i podziękowanie tych wyjątkowych klientów są najlepszą nagrodą i motywacją do dalszej nauki dla młodych fryzjerek.

W ten piątek 22-go kwietnia ZDZ zaprasza gimnazjalistów  na Plac Wolności nr 5 na dni otwarte podczas których w pracowni fryzjerskiej będzie można odmienić fryzurę, a uczniowie klasy mundurowej Technikum informatycznego opowiedzą o szkole i zaprezentują pokaz samoobrony.

Sierpień 31 2015

Witamy w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2015/2016!

Witamy w NOWYM ROKU SZKOLNYM 2015/2016!

Uroczyste rozpoczęcie zajęć w Technikum ZDZ w Biłgoraju odbędzie się 1-go września o godzinie 8:00.

Konferencja plenarna też we wtorek o godz. 12:00.

Szczegółowy wykaz podręczników i programów nauczania zamieścimy po konsultacji z nauczycielami.

Rodzaje podręczników dla klasy pierwszej określą nauczyciel uczący podczas pierwszy zajęć.

Owocnej nauki!

Maj 8 2015

Telewizja w nasze szkole!

Pod koniec kwietnia odwiedziła nas Biłgorajska Telewizja Kablowa. Dziennikarze tej lokalnej stacji zainteresowali się możliwością bezpłatnego strzyżenia i poszerzeniem oferty rekrutacyjnej ZDZ w Biłgoraju. W związku z tym przygotowali reportaż filmowy o naszej szkole. Znalazły się tam ujęcia z pracowni, wypowiedzi uczennic oraz krótka rozmowa z panią dyrektor. Program emitowany był w cyklu Wieści Biłgorajskiej, jest też dostępny w Internecie. Trochę stresu przed wystąpieniem przed kamerami wynagrodziło bardzo przychylne zaprezentowanie naszej szkoły i bardzo mili dziennikarze J Wrosło też zainteresowanie nie tylko darmowym strzyżeniem ale nauką w biłgorajskim ZDZ-cie.

Wieści biłgorajskie program z 25.04.2015 link: http://www.bck.lbl.pl/btk.php
minuty 23:38-27:10

Kwiecień 24 2015

W biłgorajskim ZDZ-cie czeszą i strzygą za darmo!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW odpowiedzi na duże zainteresowanie gratisowymi zabiegami fryzjerskimi Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju przy Plac Wolności 5 zaprasza do siebie mieszkańców Biłgoraja i okolic po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Uczennice Technikum Fryzjerskiego bezpłatnie strzygą, modelują i układają fryzury w ramach zajęć ze specjalizacji. Zabiegi wykonują w odświeżonej pracowni szkolnej pod okiem nauczycielki pani Marty Żołopy i przy użyciu profesjonalnych produktów fryzjerskich. Biłgorajska fila lubelskiego ZDZ-tu wraca w ten sposób do tradycji sprzed ponad 10 lat kiedy na kursach i lekcjach w pracowni każdy mógł się tutaj ostrzyc i ułożyć fryzurę. Zapisy w sekretariacie szkoły pod numerem tel. 84-686 53 82 od poniedziałku do piątku w godzinach 8 -15. Informacje też na stronie internetowej http://zdzbilgoraj.lbl.pl/ i facebooku. Zapraszamy J !

Kwiecień 24 2015

Matura to pierwszy krok ku wolności..- czyli pożegnanie maturzystów

Matura to pierwszy krok ku wolności..- czyli pożegnanie maturzystów

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 24-go kwietnia nastąpiło oficjalne zakończenie szkoły dla klas maturalnych. W naszej szkole uroczystość ta rozpoczęła się o godzinie 10:00. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Irena Szubiak, która przypomniała absolwentkom chwile spędzone w szkole i życzyła im wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu. Część artystyczną i pamiątkowe upominki przygotowały uczennice z klasy trzeciej technikum. Potem były kwiaty dla nauczycieli, słodkości, a nawet łzy…;-). Maturzystom pozostaje teraz tylko życzyć połamania pióra na maturze i egzaminach…:-)

Kwiecień 1 2015

Loki, koki i strzyżenia… czyli skrócony bilans dnia otwartego nasze szkole

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach dnia otwartego szkoły w piątek 27-go marca zaprosiliśmy do siebie gimnazjalistów z kilku szkół naszego powiatu. Wszyscy odwiedzający nas uczniowie mogli podpatrzeć tajniki pracy fryzjera, obejrzeć mniej i bardziej profesjonalny sprzęt fryzjerski (od lokówek, po urządzenia do badania włosa), skorzystać z darmowego strzyżenia oraz obejrzeć same pracownie szkolne. W sali informatycznej przygotowaliśmy dla nich prezentację i filmiki dotyczące ZDZ i rekrutacji do klas pierwszych. Przedstawiła ją i o szkole opowiadała Karolina Sobczak z klasy II TF. Główną atrakcją była jednak możliwość skorzystania z darmowego strzyżenia, modelowania i upinania włosów. Wszystkie stanowiska w pracowni były zajęte przez kilka godzin, a młode fryzjerki z klasy drugiej i trzeciej miały „pełne ręce roboty”. Zabiegi upiększające kontrolowała i koordynowała nauczycielka fryzjerstwa pani Marta Żołopa. Gimnazjaliści otrzymali też upominki i informatory o szkole. Największą grupę odwiedzający stanowiła zainteresowana naszą szkołą młodzież z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Biłgoraju pod opieką bardzo sympatycznej pani Anny Łubiarz. W związku z dużym zainteresowaniem planujemy kolejny dzień otwarty w kwietniu.

 

Marzec 20 2015

Ostre cięcie… czyli wyjątkowy dzień otwarty dla gimnazjalistów w ZDZ-cie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoczątek wiosny to czas zmian dlatego zapraszamy gimnazjalistów w piątek, 27 marca na bezpłatne strzyżenie modelowanie i pokaz fryzur wieczorowych na Plac Wolności 5. Uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju odświeżą wam fryzurę w ramach wyjątkowych dni otwartych szkoły. Oprócz samego cięcia i czesania (zapraszamy też nauczycieli-opiekunów) będzie można sprawdzić na czym polega wracający do łask zawód fryzjera. Same fryzury pod nadzorem nauczyciela wykonywać będą uczennice klasy trzeciej technikum, które zostały wyróżnione miesiąc temu w ogólnopolskim konkursie fryzjerskim „Gwiazdy w stylu Hollywood” w Białej Podlaskiej. Zapraszamy wszystkich gotowych na zmianę wyglądu i zainteresowanych szczegółami tego zawodu.

Marzec 10 2015

Dzień Kobiet

CAM00433 Ponieważ Dzień kobiet w tym roku przypadał w niedzielę w naszej szkole, krótki apel zorganizowany został 9 marca, czyli następnego dnia. Po krótkim wprowadzeniu Pani dyrektor Ireny Szubiak przewodnicząca i z-ca samorządu szkolnego odczytały związana z tym świętem informację oraz życzenia w imieniu dyrektora całej szkoły pana Waldemara Pawełczuka z Zamościa. Potem wszystkie uczennice i nauczycielki otrzymały, symboliczne upominki (notabene związane z pielęgnacją… włosów ;)

Dzień Kobiet to święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, był on jedną z lepszych okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących o równouprawnienie kobiet. Początkowo obchody 8 marca miały jedyne upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej. Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy. W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, upominki oraz składane życzenia na Dzień Kobiet.

Życzenia dla naszych Pań:

Chciałbym teraz zabrać głos w imieniu swoim, dyrektora całej szkoły Pana Waldemara Pawełczuka z Zamościa oraz wszystkich pracujących tu Panów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Paniom pracującym i uczącym się w Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Biłgoraju składamy najserdeczniejsze życzenia uśmiechu, pogody ducha, cudownego nastroju i spełnienia wszystkich, nawet najskrytszych marzeń. Uczennicom – dobrych wyników w nauce i odnalezienia się w zawodzie, który wybrałyście. Nauczycielkom -satysfakcji z pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Wszystkim Paniom – zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet…

Niech w Waszych sercach na zawsze zagości wiosna, a każdy dzień przynosi moc radości, ciepła i miłości.

Marzec 10 2015

Fryzury w stylu Hollywood

SONY DSCDnia 27 lutego 2015 roku w ZDZ im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się XI konkurs fryzjerski „ Gwiazdy w stylu Hollywood”, na który zostaliśmy zaproszeni. Naszą szkołę reprezentowały:

  • Klaudia Jamroży z klasy III
  • Magdalena Olech klasa II
  • Monika Maj klasa II

W konkursie brali udział uczniowie szkół ZDZ z Parczewa, Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Kraśnika, Lublina Chełma i Kocka. W sumie aż 33 zespoły młodych fryzjerów i fryzjerek ze swoimi „ekipami” od modelek po stylistów-amatorów. Głównym zadaniem uczestników konkursu było wykreowanie nowatorskiej, pięknej i bogatej stylizacji prosto z Hollywood. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej na wykonanie uczesania mieli 90 minut. W tym czasie pozostałym gościom i kibicom organizatorzy zapewnili kulturalną rozrywkę. Były pokazy tekwondo, tańca, śpiewu i gimnastyki artystycznej. Dla uczestników przygotowano też regenerujący siły poczęstunek. Dziewczęta z naszej szkoły godnie nas reprezentowały, a przy tym dobrze się bawiły. Zdobyły nowe cenne doświadczenie i zobaczyły jaki spojrzenie na światowe trendy mają inni młodzi styliści fryzur. W roli modelek wystąpiły: Alicja Polski, Monika Kulińska i Karolina Sobczak. Makijażem oraz obsługą fotograficzną zajmowała się natomiast Agnieszka Baryła.

Naszym biłgorajskim zespołem fryzjerek opiekowała się Pani Marta Żołopa

Karolina Sobczak kl. II